I'm tweeting the overall match scores during the season...Follow me to see the scores...

Team Sectional Matches

2019-10-11Christian Brothers Academy Def Baldwinsville4 - 3
1 S Gieselle Vlassis (Christian Brothers Academy) Def Eva Smith (Baldwinsville) 6-0, 6-0
2 S Grace DelPino (Christian Brothers Academy) Def Audrey Benton (Baldwinsville) 6-0, 6-0
3 S Juia DelPino (Christian Brothers Academy) Def Ella Tromblee (Baldwinsville) 6-2, 6-4
1 D Hannah Gould & Brooke Tutor (Baldwinsville) Def Grace Catalano & Aubrey Mills (Christian Brothers Academy) 6-3, 6-4
2 D Reagan Doan & Paige Tromblee (Baldwinsville) Def Lily Geneocco & Maddie Tallman (Christian Brothers Academy) 6-3, 6-1
3 D Meredith Perine & Blake Tripodi (Baldwinsville) Def Sophie Schultz & Schutie Zirath (Christian Brothers Academy) 6-3
4 D Hana Kang & Annie Kilmartin (Christian Brothers Academy) Def Sarah Cavino & Lauren Devine (Baldwinsville) 6-3, 6-1
2019-10-10Christian Brothers Academy Def Fayetteville-Manlius4 - 3
1 S Gieselle Vlassis (Christian Brothers Academy) Def Samhitha Adavikolanu (Fayetteville-Manlius) 6-0, 6-1
2 S Grace DelPino (Christian Brothers Academy) Def Emma Zogg (Fayetteville-Manlius) 6-0, 6-0
3 S Juia DelPino (Christian Brothers Academy) Def Alexis Ahn (Fayetteville-Manlius) 6-0, 6-0
1 D Anna Manta & Phoebe Wang (Fayetteville-Manlius) Def Aubrey Mills & Maddie Tallman (Christian Brothers Academy) 6-2, 6-4
2 D Grace Catalano & Lily Geneocco (Christian Brothers Academy) Def Angela Iskander & Lexi Kellish (Fayetteville-Manlius) 6-3, 1-6 , 7-6
3 D Maya McKenzie & Camilla Wojtasiewicz (Fayetteville-Manlius) Def Sophie Schultz & Schutie Zirath (Christian Brothers Academy) 3-6, 6-2 , 6-0
4 D Natalie Hugo & Brooke Tester (Fayetteville-Manlius) Def Hana Kang & Annie Kilmartin (Christian Brothers Academy) 6-4, 6-2
2019-10-09Baldwinsville Def Auburn5 - 2
1 S Brooke Tutor (Baldwinsville) Def Makayla Huntley (Auburn) 6-1, 6-0
2 S Paige Tromblee (Baldwinsville) Def Rosalia Bartolotta (Auburn) 6-2, 6-0
3 S Eva Smith (Baldwinsville) Def Erin Calkins (Auburn) 6-3, 6-2
1 D Audrey Benton & Hannah Gould (Baldwinsville) Def Kathryn Brown & Alexis Calkins (Auburn) 4-6, 6-3 , 6-3
2 D Clare Diffin & Alexandra Vitale (Auburn) Def Reagan Doan & Ella Tromblee (Baldwinsville) 6-4, 4-6 , 6-1
3 D Taylor Chadderdon & Gabrielle McGinn (Auburn) Def Meredith Perine & Blake Tripodi (Baldwinsville) 7-6, 6-4
4 D Lauren Devine & Breanna Murdock (Baldwinsville) Def Sophie Lesch & Lillianna Spin (Auburn) 4-6, 7-5 , 7-5
2019-10-08Christian Brothers Academy Def Liverpool5 - 2
1 S Gieselle Vlassis (Christian Brothers Academy) Def Crystal Morgans (Liverpool) 6-0, 6-0
2 S Grace DelPino (Christian Brothers Academy) Def Olivia Magnarelli (Liverpool) 6-1, 6-1
3 S Juia DelPino (Christian Brothers Academy) Def Kelly Geiwitz (Liverpool) 6-2, 6-2
1 D Julia Schewe & Angelica Underwood (Liverpool) Def Grace Catalano & Aubrey Mills (Christian Brothers Academy) 3-6, 6-4 , 10-4
2 D Diana Kozenyatko & Gabby Underwood (Liverpool) Def Lily Geneocco & Maddie Tallman (Christian Brothers Academy) 6-2, 6-1
3 D Sophie Schultz & Schutie Zirath (Christian Brothers Academy) Def Sheridan Bryerton & Kaia Wallingford (Liverpool) 6-2, 6-7 , 10-6
4 D Hana Kang & Annie Kilmartin (Christian Brothers Academy) Def Megan Polhamus & Sarah Watkins (Liverpool) 6-1, 7-5
2019-10-08Baldwinsville Def Proctor7 - 0
1 S Brooke Tutor (Baldwinsville) Def Selma Dizdarevic (Proctor) 6-1, 6-0
2 S Paige Tromblee (Baldwinsville) Def Tulsi Patel (Proctor) 6-3, 6-1
3 S Eva Smith (Baldwinsville) Def Kel Blu Wah (Proctor) 6-0, 6-0
1 D Audrey Benton & Hannah Gould (Baldwinsville) Def Saydra Chey & Debora Win (Proctor) 6-0, 7-5
2 D Reagan Doan & Ella Tromblee (Baldwinsville) Def Rebecca Huynh & Victoria Vo (Proctor) 6-1, 6-1
3 D Meredith Perine & Blake Tripodi (Baldwinsville) Def Gu Gu & Alexandra Underwood (Proctor) 6-1, 6-1
4 D Lauren Devine & Isabelle Thomas (Baldwinsville) Def Tha Dah Mwee Kyet & Diana Matheh (Proctor) 6-0, 6-0
2019-10-08Christian Brothers Academy Def Liverpool5 - 2
1 S Gieselle Vlassis (Christian Brothers Academy) Def Crystal Morgans (Liverpool) 6-0, 6-0
2 S Grace DelPino (Christian Brothers Academy) Def Olivia Magnarelli (Liverpool) 6-1, 6-1
3 S Juia DelPino (Christian Brothers Academy) Def Kelly Geiwitz (Liverpool) 6-2, 6-1
1 D Julia Schewe & Angelica Underwood (Liverpool) Def Grace Catalano & Aubrey Mills (Christian Brothers Academy) 2-6, 6-4 , 10-5
2 D Diana Kozenyatko & Gabby Underwood (Liverpool) Def Lily Geneocco & Maddie Tallman (Christian Brothers Academy) 6-2, 6-1
3 D Sophie Schultz & Schutie Zirath (Christian Brothers Academy) Def Sheridan Bryerton & Kaia Wallingford (Liverpool) 6-2, 6-7 , 10-5
4 D Hana Kang & Annie Kilmartin (Christian Brothers Academy) Def Megan Polhamus & Sarah Watkins (Liverpool) 6-1, 7-5
2019-10-08Auburn Def Central Square6 - 1
1 S Charlotte VonToledo (Central Square) Def Makayla Huntley (Auburn) 6-3, 6-3
2 S Rosalia Bartolotta (Auburn) Def Lauren Foland (Central Square) 6-1, 6-2
3 S Erin Calkins (Auburn) Def Kierstin Lorraine (Central Square) 6-0, 6-0
1 D Kathryn Brown & Alexis Calkins (Auburn) Def Claudia Boyko & Peyton Webb (Central Square) 6-2, 6-2
2 D Clare Diffin & Alexandra Vitale (Auburn) Def Savannah Gunther & Carolyn Lederer (Central Square) 7-6, 7-5
3 D Taylor Chadderdon & Gabrielle McGinn (Auburn) Def Carley Cinquemani & Grace Roberts (Central Square) 6-3, 6-0
4 D Sophie Lesch & Lillianna Spin (Auburn) Def Arianna Smolnik & Karina Stewart (Central Square) 6-3, 6-3

Section III Girls 2019 Class A Team Sectional

 
 
 
 
 
1 Fayetteville-Manlius
 
 
 
 
 
 
 
 
5 Christian Brothers Academy
 
5 Christian Brothers Academy
 
4-3  
 
 
 
5 Christian Brothers Academy
 
 
 
4 Liverpool
5-2
 
 
 
 
 
 
5 Christian Brothers Academy
3 Baldwinsville
 
 
4-3 
 
 
3 Baldwinsville
 
 
 
6 Proctor
7-0
 
 
 
 
 
3 Baldwinsville
 
7 Central Square
 
5-2  
 
 
 
2 Auburn
 
 
 
2 Auburn
6-1
 
 
 
 
 
 
 

If you like the site, help me keep it going....

.

.